КОГУТ Ігор Олегович

Своїм завданням участі в роботі Конституційної комісії бачу забезпечення відкритого та раціонального діалогу з громадянським суспільством в процесі реформування Конституції України. Країна нової якості має отримати основний закон, що відповідатиме новому світогляду й уникатиме тих компромісів, які стримують суспільний розвиток. Конституційний процес це проектування майбутнього країни, наш раціональний погляд на інститути та відносини, які мають бути притаманні демократичній та правовій країні. Форми участі громадян в управлінні державними справами, окрім усталених демократичних процедур виборів та референдумів мають бути доповнені іншими формами безпосередньої демократії. Жодне рішення, яке стосується прав громадян (політичних, соціально-економічних тощо) не може ухвалюватися без належних консультацій. Конституція має передбачити більший простір для участі громадян.

В особливих обставинах часу і важливості змін, над якими працює Конституційна комісія, критичною є робота з членами українського парламенту та представниками громадянського суспільства, тому конституційні форуми та парламентські конституційні семінари мають стати щоденною практикою роботи над конституційною реформою.

Голова ради громадської організації "Лабораторія законодавчих ініціатив"


Когут Ігор Олегович, Голова Ради громадської організації «Лабораторія законодавчих ініціатив», директор Української школи політичних студій.

Народився у 1970 році. Освіта: Дрогобицький Державний педагогічний університет ім. Франка та Національний Університет «Києво-Могилянська Академія». Магістр політології.

У 1997-2002 році працював у Верховній Раді України в якості помічника народного депутата України, консультанта парламентської фракції. На виборах 2002, 2004, 2006 та 2007 років був координатором громадських моніторингових та просвітницьких кампаній. На виборах 20012 та 20014 років, голова Наглядової ради Національного Екзит-полу.

У 2012 році співголова Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Є консультантом Ради Європи та Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ з питань участі громадян у процесах ухвалення політичних рішень. У 2012-2013 роках член Конституційної Асамблеї, член Ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства.

З 2001 року головний редактор журналу «Часопис Парламент»

КОГУТ Ігор Олегович