ВОДЯННІКОВ Олександр Юрійович

Національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні


Наразі викристалізувався загальний консенсус навколо європейських демократичних цінностей - консенсус, що був досягнутий в результаті болісної історії європейських країн у ХХ столітті. Трагічна доля європейських націй протягом цього «століття крайнощів» (як влучно позначив Ерік Гобсбаум) навчила нас, що процедурна демократія приречена, якщо суспільству бракує ефективних вартових демократичних цінностей.


Водянніков Олександр Юрійович (15 січня 1978, м. Кременчук Полтавської обл.) - національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

У 2000 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Міжнародне право» і здобув кваліфікацію магістра міжнародного права (диплом з відзнакою).

У 2002 році закінчив Центральноєвропейський університет (м. Будапешт, Угорщина) і здобув ступень LL.M. (Legum Magister) у порівняльному конституційному праві.  

Має більш ніж 15-річний досвід юридичної практики в царині національного та міжнародного публічного права. В минулому працював начальником відділу європейського та порівняльного права Центра європейського та порівняльного права (Міністерство юстиції України), юридичним консультантом проекту Світового Банку «Розширення доступу до ринків фінансових послуг» (Україна).

Він також є членом Науково-експертної ради Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та Ради з питань судової реформи.

Має декілька монографій та публікацій з різних питань європейського, порівняльного та міжнародного права.

ВОДЯННІКОВ Олександр Юрійович