Конституційний суд України визнав законопроект

Конституційний суд України визнав законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" відповідним Основному закону

Конституційний суд України визнав законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" відповідним Основному закону країни (вимогам статей 157 і 158 Основного закону).

Відповідне рішення суд прийняв після розгляду звернення Верховної Ради про надання висновку щодо президентського проекту змін до Конституції в частині судової реформи (правосуддя).

З ввисновком Конституційного суду можна ознайомитись за посиланням 

Як повідомлялося, 12 січня КС почав розгляд звернення Ради щодо президентського проекту змін до Конституції в частині судової реформи. Перед цим, 22 грудня, Верховна Рада підтримала постанову про направлення до Конституційного суду України законопроекту президента про внесення змін в Основний закон в частині правосуддя (№3524/П). За відповідне рішення у вівторок проголосував 291 народний депутат.

Після отримання висновку КС парламент попередньо схвалює законопроект (перше читання) мінімум 226 голосами. Остаточно закон про внесення змін до Конституції України приймається на наступній сесії-конституційною більшістю голосів (не менше 300).

Президент України Петро Порошенко висловив сподівання, що Верховна Рада до 2 лютого проголосує в першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя "і навесні – на початку літа" в країні може початися "процес оновлення суддівської гілки влади".

Заступник глави адміністрації президента, представник президента в Конституційному суді України Олексій Філатов повідомив, що є кілька ключових позицій законопроекту, зокрема деполітизація забезпечення незалежності судової гілки влади, оновлення суддівського корпусу у відповідності з європейськими стандартами.

Філатов нагадав, що цей проект пройшов експертизу у Венеціанській комісії, яка двічі його розглядала на своїх засіданнях і дала позитивний висновок щодо нього.

З проектом змін до Конституції в частині правосуддя можна ознайомитись за посиланням.

22 січня 2016
dt.ua
Теги: Конституція , Судова система

Залишити коментар

 

Авторизуйтесь щоб надіслати коментар

Коментарі