Пропозиції

РОЗДІЛ II. Права, свободи та обов'язки людини і громадянина

Стаття 51

Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї.

Батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Пропозиції

 

Розмістити пропозицію на сайті можуть лише авторизовані користувачі. Також пропозицію можна надіслати на e-mail constitutionua@gmail.com

Юрій Шеляженко

Пропоную статтю 51 виключити з метою усунення необгрунтовано привілейованого становища таких організацій, як сім'я і церква; натомість статтю 36 Конституції України доповнити окремою частиною такого змісту: "Сім'ю організують особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, захищають і забезпечують реалізацію прав, свобод та інтересів непрацездатних членів сім'ї, неповнолітніх людей (дітей) і сприяють розвитку їх суверенної особистості до набуття повної цивільної дієздатності". Слово "шлюб" з тексту Конституції України виключити з огляду на принципи правової визначеності та відділення релігійних організацій від держави, оскільки дане слово має традиційно релігійний зміст і різними релігіями трактується по-різному.